kwi07

„KSIĄŻKA O PRZYSZŁOŚCI: PODRÓŻ DO ROKU 2000 I DALEJ”. CZĘŚĆ 5.

„KSIĄŻKA O PRZYSZŁOŚCI: PODRÓŻ DO ROKU 2000 I DALEJ”. CZĘŚĆ 5.

 

Kolejna odsłona fascynującej książki. Cieszcie oczy bazami na Księżycu i zawodami sportowymi, które się na tym ciele niebieskim będą odbywać. Cieszcie i syćcie swe oczy pięknem księżycowego świata.

NOWE ŚWIATY

BAZA NA KSIĘŻYCU

Usborne_Book_of_the_Future_1979_pointlessmuseum_0031

 

Bardziej prawdopodobnym niż miasto-łodyga wydaje się być pomysł założenia bazy na Księżycu. Kiedy pierwszy człowiek wylądował na Srebrnym Globie w 1969 roku, wielu ludzi spodziewało się założenia stałej stacji badawczej. Niestety na Księżycu nie pojawił się nikt od 1972 roku to jest od ostatniej podróży misji Apollo.

USA nie posiada już żadnych statków Apollo i nie ma żadnych planów by wysłać kolejne statki. Najprawdopodobniej przynajmniej do lat dziewięćdziesiątych nikt nie będzie lądował na Księżycu, no chyba, że Rosjanie mają tajne plany, by wysłać kosmonautów.

Tak czy inaczej baza księżycowa podobna do tej z rysunku raczej nie powstanie prze rokiem 2000. Jej celem będą badania naukowe i próba rozpoczęcia wydobycia minerałów.

Jak historia pokazała na Księżycu bazy żadnej nie ma. No chyba, że o czymś nie wiemy. Nawet perspektywa zarobku milionów na wydobyciu minerałów nie skłoniła nikogo, aby się na ów Księżyc ponownie wybrać. Why? Tego nikt nie wie, no może poza kosmitami ze Strefy 51.

NOWE ŚWIATY

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE W ROKU 2020

Usborne_Book_of_the_Future_1979_pointlessmuseum_0032

 

Gdyby baza księżycowa Armstrong założona w roku 2000 okazała się dobrą inwestycją, prawdopodobnie po dwudziestu latach stałaby się znacznie większa i przekształciłaby się w prawdziwe księżycowe miasto. Całe rodziny mieszkałyby na Księżycu. Dzieci uważałyby Srebrny Glob za swój dom, a zdziwione patrzyłyby się na zdjęcie ziemskich krajobrazów, które wieszaliby ich rodzie w salonie z tęsknoty za rodzinną planetą.

„Księżyczanie” (tak można ich nazwać) dostąpili by zaszczytu organizacji wielkiego wydarzenia sportowego. Byłyby to pierwsze Międzyplanetarne Igrzyska Olimpijskie. Na powyższych obrazkach pokazany jest możliwy przebieg igrzysk na Księżycu.

Tu już bajka zupełna, ale przyznam się, że ciekawie oglądałoby się zmagania sportowców na Księżycu. Może wtedy nasi piłkarze graliby lżej, szybciej i lepiej? Po namyśle stwierdzam, że jednak

1 Comment

  1. Onibe

    wszystko się zgadza, przed rokiem 2000 nic takiego nie powstalo. A do igrzysk w 2020 jest jeszcze chwila. Dało się mistrzostwa zrobić na Ukrainie? Da radę i na księżycu ;-)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *