lut02

Różne pułapki na myszy i szczury.

Różne pułapki na myszy i szczury.

Mieliście już na Wizjach aparat  na odnajdywanie topielca to macie teraz pułapki na myszy i szczury, bardzo różne pułapki, na które zostały zgłoszone patenty. Jedne to tradycyjne pułapki dobrze znane w wielu domach, a inne to prawdziwe objawienia zarówno geniuszu jak i okrucieństwa ludzkiego.

 

Prawdziwie amerykańska pułapka

Nie ma to jak dobrze przemyślana pułapka.

Nie ma to jak dobrze przemyślana pułapka.

Wynalazca opisuje swoje dzieło jako stuprocentową i pewną pułapkę, która nie tylko zniszczy gryzonia, ale także zawiadomi ludzi, że jakiś gryzoń zginął.

Wynalazca poleca również swoją pułapkę jako swoisty system „alarmowy” zamontowany do drzwi lub okien. Ten system zadziała błyskawicznie – jednocześnie ostrzeże domowników o niecnych zamiarach włamywacza i tegoż włamywacza wyeliminuje lub poważnie zrani. Moi drodzy to jest sytuacja  win – win.

Eliminacja gryzoni poprzez porażenie prądem i utopienie

rodents

A tutaj zabawny (oczywiście w pewien sposób) artykuł z roku 1911 z czasopisma  Popular Electricity and the World’s Advance komentujący najnowszy wynalazek, który pojawił się na rynku. Jest to pułapka, która zachęca niczego nieświadomą mysz lub szczura do wejścia po schodkach, gdzie następuje porażenie prądem, a jednocześnie otwiera się zapadnia, która kieruje gryzonia do zbiorniczka z wodą, gdzie biedaczysko się topi. Jakby tego było mało to pułapka posiada licznik, który pokazuje ile już myszy i szczurów wybrało taką drogę zejścia z tego świata. Autor artykułu zastanawia się jednak czy po schodkach nie będą wchodzić tylko i wyłącznie gryzonie, które już wcześniej podjęły dramatyczną decyzję rozstania się z tym światem. Natomiast inne gryzonie wcale nie będą, aż tak chętne do skorzystania z tego dość makabrycznego domku dla lalek.

Patent na pułapkę z rewolwerem można sobie przejrzeć w Google.

A pułapkę z porażeniem prądem znalazłem na Boing Boing.

2 Comments

  1. Onibe

    gdybym był szczurem, to chyba ze strachu bym się poraził prądem i utopił ;-P

    1. charliethelibrarian

      Haha, pułapka nie wygląda groźnie. Niestety do końca nie zostało wyjaśnione jak wynalazca chciał zmusić stworzonka do dobrowolnego wejścia na górę.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *